Filmy biblia

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje biblia. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

John Oldman, wykładowca uniwersytecki, niespodziewanie postanawia się wyprowadzić. Przed samym wyjazdem na ostatnie spotkanie przyjeżdżają do niego jego przyjaciele - przedstawiciele różnych nauk ścisłych. Męczony dociekliwymi pytaniami John, postanawia opowiedzieć im swoją historię...
Kontynuacja głośnego hitu "Pasja" w reżyserii Mela Gibsona skupia się na wydarzeniach, które miały miejsce trzy dni pomiędzy ukrzyżowaniem i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa (Jim Caviezel).
Akcja filmu Watchmen osadzona jest w alternatywnej Ameryce roku 1985, kiedy to przebrani w kostiumy super-bohaterowie są częścią społeczeństwa, a "Zegar Sądu Ostatecznego" – wyznaczający poziom napięcia między USA a Związkiem Radzieckim – stale pokazuje pięć minut do północy. Członek samozwańczej straży obywatelskiej, Rorschach rozpoczyna intrygę mającą na celu zabicie i zdyskredytowanie wszystkich byłych i obecnych super bohaterów. Łącząc siły ze swoim byłym legionem - rozwydrzoną grupą emerytowanych super bohaterów, z których tylko jeden posiada prawdziwą moc - Rorschach wpada na trop zakrojonego na szeroką skalę spisku, który ma związek z przeszłością i może mieć katastrofalne skutki na przyszłość. Misją Strażników jest czuwanie nad ludzkością... ale kto czuwa nad nimi?


Pasja

7,3
Jeden z niewielu filmów, który zanim wszedł na ekrany kin już wzbudził ogromne emocje i kontrowersje. Protestowali m.in. Żydzi, którzy stwierdzili że obraz ten ukazuje ich jako oprawców Jezusa. Film opowiada ostatnie godziny życia Jezusa z Nazaretu, który dla jednych był Mesjaszem, dla innych heretykiem, i oszustem. Trzeba zaznaczyć iż film jest przeznaczony wyłacznie dla dorosłych (i to dla takich o mocnych nerwach). Film wręcz "ocieka" krwią - sceny zarówno biczowania, jak i samej śmierci Jezusa na krzyżu, są ukazane bardzo realistycznie. Gibson doskonale ukazał klimat tamtych czasów (m.in. dlatego iż postacie mówią językami biblijnymi), i to może przemawiać za tym filmem. Sama jednak przemoc wobec Chrystusa, i zachowanie Jego oprawców, sprawia że widz zamiast skupić sie na "doznaniach duchowych" (większość filmów poświęconych Mesjaszowi, właśnie ku temu skłania), myśli jedynie o tym jak jest możliwe by człowiek coś takiego (mowa o biczowaniu) przeżył. Obraz zamiast ukazać "cierpienie duchowe" Jezusa, ukazuje Go jako okropnie cierpiącego (fizycznie) człowieka - to właśnie zadecydowało o tym, iż film ma tak wielu przeciwników.
Mieszkający W Egipcie Izraelici są wykorzystywani do ciężkiej, niewolniczej pracy. Faraon obawiając się, aby naród żydowski nie stał zbyt potężny i nie zagroził pozycji Egiptu, wydaje edykt, na mocy którego każde niemowlę płci męskiej ma być wrzucone do Nilu. W rodzinie hebrajskiej przychodzi na świat chłopiec, którego matka w trosce o jego życie wypuszcza na Nil w wiklinowym koszyku. Fale wyrzucają go w miejscu, gdzie kąpie się królewska córka, która przygarnia chłopca, nadaje mu imię Mojżesz i wychowuje razem z własnym synem Ramzesem, następcą faraona. Mojżesz i Ramzes wychowują się razem i kochają jak bracia, rywalizując w szalonych zabawach, w których Mojżesz okazuje się sprytniejszy, ku zawiści starszego brata. Mojżesz dowiaduje się o swych pochodzeniu i odkrywa prawdziwe relacje łączące Egipcjan z Hebrajczykami, a mieszając się w politykę, doprowadza do zbrodni i musi uciekać z kraju. Udaje się do ziemi Midianitów, gdzie zostaje pasterzem. Pewnej nocy widzi krzew gorejący, z którego przemawia do niego Bóg przodków, który usłyszawszy o niedoli Izraelitów, powołuje go na wybawiciela swego narodu oraz na pośrednika między nimi a królem Egiptu. Mojżesz wraca do kraju, gdzie staje do konfrontacji ze swoim bratem i całą potęgą imperium, wzywając Ramzesa do wypuszczenia Hebrajczyków z niewoli. Faraon pamiętając swoje upokorzenia z czasów młodości, ani myśli ustąpić po raz kolejny bratu i w zacietrzewieniu odmawia wykonania woli bożej, co sprowadza na jego kraj liczne plagi.
Dwaj bracia wyruszają w podróz w poszukiwaniu ojca po drodze niszcząc złowrogie, nadprzyrodzone istoty mieszkające na Ziemi. Przy okazji starają się odnaleźć demona, który dwadzieścia dwa lata temu zabił ich matkę, a teraz dziewczynę Sam'a.
Ewan McGregor jest Jezusem i Diabłem w wyimaginowanym rozdziale swojego czterdziestodniowego postu i modlitwy na pustyni. Kiedy Jezus opuszcza pustynię, zmaga się z Diabłem o los rodziny w kryzysie, testując siebie w dramatyczny sposób.

Omen

7,8
Przyszedł na świat o szóstej rano, szóstego dnia szóstego miesiąca. Nadejście Armageddonu, ostatecznej i rozstrzygającej konfrontacji pomiędzy siłami dobra i zła, nastąpi, zgodnie z przepowiednią Apokalipsy, wraz z narodzinami syna Szatana - w ludzkiej postaci. Niezdolny do przekazania swojej żonie Katherine (Lee Remick) tragicznych wieści o ich dziecku, które urodziło się martwe, amerykański dyplomata Robert Thorn (Gregory Peck) uznaje za swojego syna sierotę, którego matka zmarła przy porodzie. Szczegóły narodzin chłopca pozostają tajemnicą. Kiedy Damian dorasta, staje się oczywiste, że nie jest on zwyczajnym dzieckiem. Gdy następują tajemnicze zgony i dziwne ostrzeżenia, Robert Thorn powoli staje się świadom odrażającego zła, czującego się za niewinną twarzyczką dziecka i znaczenia znamienia w kształcie liczby 666.
Andy Dufresne jest młodym obiecującym bankierem. Jego życie zmienia się drastycznie, kiedy zostaje niesłusznie oskarżony o zamordowanie swojej żony i jej kochanka. Skazany na dożywocie, dostaje się do więzienia Shawshank, gdzie rządy sprawują sadystyczni strażnicy oraz dyrektor - hipokryta i oszust. Andy, żeby przeżyć lata jakie przyjdzie mu spędzić w celi, będzie musiał wykazać się sprytem i wolą przetrwania. Przygotowuje również misterny plan zemsty - tak zaskakujący, że zmyli nawet najbliższych współwięźniów.

Z archiwum X

8,2
6,7
Para detektywów zostaje przydzielona do wyjaśnienia szeregu spraw paranormalnych.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…